KUJUTAV KUNST

KUNSTITUND
Kunstitundides on integreeritud omavahel kunstitehnikate õppimine ja lihtsamad köitmisviisid. Õpime joonistamise ja maalimise erinevaid tehnikaid ning kompositsiooni ja värvusõpetust. Tehtud väikseformaadilistest harjutustöödele valmib voldikraamat, origami raamat, vihikköide ja jaapani köide. Kunstnikuraamatute kaudu on kunstnikud väljendanud oma loomingulisi ideid ja kursusele on oodatud kõik, kes soovivad oma loominguliste ideede väljendamiseks õppida erinevaid kunstitehnikaid.
AEG:
KOHT:
ÕPETAJA: Kaire Olt
KUNSTITERAAPIA
Mis on kunstiteraapia? Kunstiteraapias on lihtsaid kunstimaterjale kasutades võimalik uurida oma sisemaailma nii sõnalisel kui mittesõnalisel moel. Kunstiteraapia pakub võimalust väljendada end turvalisel viisil. See on suurepärane tee suhtlemiseks ja mõistmise saavutamiseks. Kunstiteraapias ei ole esmatähtis tulemus, vaid oluline on protsess. Inimene saab end kunstivahenditega väljendada nii, nagu ta seda vajab. Kunstiteraapia ei sea vanusepiirangut, samuti ei ole oluline kunstilise eneseväljenduse oskus ja kogemused.
Kuidas aitab? Kunstiga tegelemine ergutab loovust. Kunstitöö kasutamine eneseväljendusena aitab turvalisel viisil näha elusündmusi ja iseennast teise vaatenurga alt ning leida loovaid lahendusi probleemidele. Loovad tegevused aitavad samas ka maandada pingeid, vähendada ärevust ja emotsionaalset kurnatust. Läbi kunstitöö loomise protsessi saab tunda eduelamust, tõuseb enesehinnang ja paranevad toimetulekuoskused. Kõik vajalikud kunstitarbed on kohapeal olemas.
Kunstiteraapiat on võimalik läbi viia individuaalselt (vaid ühe inimesega korraga) ja grupitunnina (3 kuni 6 inimest korraga). JUHENDAJA: Jane Raidma-Voolaid või Kairit Vagane-Tuisk
Kui on huvi, palun kirjuta jane@loovimpulss.ee