LIFE laager

LIFE laager 17.-20. august 2017

Koht:Saue Gümnaasium
(Nurmesalu 9, Saue, Harjumaa)

Kui oled vähemalt 14-aastane noor ja sind huvitab tants, muusika, meedia, maalimine või käsitöö, siis oled oodatud Life laagrisse, mis on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel ja väärtustel. Saad valida endale ühe töötoa mis sind kõige enam paelub: moderntants, ülistustants, breiktants, dances to a beat, maalimine, meedia, muusika või käsitöö. Nelja päeva jooksul saad avastada palju uut ja arendada oma oskusi valitud töötoas. Ära muretse oma vähese kogemuse pärast, piisab sellest kui sul on huvi ja tahet ennast arendada. :)
Laagri viimasel õhtul toimub Life etendus, kus igal osalejal on võimalik näidata seda, mida laagri jooksul on õpitud. Etendus on avatud kõikidele ning seda saavad tulla vaatama sõbrad, pere ja tuttavad.
Laagris saame kuulda ka head muusikat, õppida uut Jumala kohta, olla koos toredate inimestega ning veeta niisama mõnusalt aega.
Registreeri end kohe ja veedame koos vägevad, rõõmu täis päevad!

2016 LIFE etendus
2015 LIFE kontsert
2015 video
Vaata pilte 2013 aasta laagrist
Vaata videod 2014 aasta laagrist

Tunnid ja õpetajad:
Dances to a Beat – Kati Korosuo
DTB on improvisatsioonil, kordusel ja rütmil põhinev tehnika, mis võimaldab koreograafiat luua silmapilkselt. DTB arendab mitmeid tantsu juures olulisi oskusi, sealhulgas liikumise täpsust, musikaalsust, mitmekülgset väljendusoskust ja loovust. Tehnika võimaldab praktiseerijatel viibida hetkes, vältida enesekriitikat ja intuitiivselt usaldada teavet, mis on loomupäraselt kehale omane. Selles praktikas on iga osaleja emotsionaalne ja füüsiline lugu samaaegselt olemas. DTB praktiseerimine aitab mõista ja väärtustada igaühe unikaalsust ja nähe enda ka suurema pildi osana. Kati Vimeo leht
Kati Korosuo on Helsingis elav tantsukunstnik, kes töötab kaasaegse tantsu, teatri ning etenduskunstide alal. Lisaks esinemisele on tal palju tegemist omaenda “Dances to a Beat” kunstilise praktika väljatöötamisel. Alates aastast 2013 on ta õpetanud rohkem kui kolmekümnes töötoas nii Soomes, Šveitsis, Belgias, Prantsusmaal, Iisraelis, USA-s kui ka Guatemalas.

Hip hop/break – Carl Heinrich Pruun
Carl Heinrich on tantsija, sportlane, ehitaja ning üliõpilane Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti erialal. Ta kuulub breiktantsu gruppi Complete Crew, kus on olemas endale ja teistele. Mis on lõputu? Tantsul ei ole otsa ega äärt. Kujunenud on stiilid, nimetused ehk vormid, milles leitakse ühine keel. Kindlasti on ka breiktants hea sissejuhatus liikumisele. Rühmatöös ehk suudame hoomata killukest, võib-olla mitte, oleneb millise eesmärgi sätime. Ka väike eesmärk on eesmärk.
Maalimine/joonistamine – Ain Vares
Tunnid on praktilised, koos rohkete näpunäidetega. Ilmselt jõuab iga osaleja mitu tööd valmis. Lisaks toimuvad vestlusvormis arutelud kunsti ja usu teemadel laiemalt. Materjalidest võiks osaleja kaasa võtta just need, mis meeldivad ja mis juba olemas on. Ain Varese koduleht
Foto – Madis Kask
Kas tahaksid õppida, kuidas teha ägedaid pilte? Siis on see töötuba just sulle! Selles töötoas on võimalus õppida fotograafia põhitõdesid ja fotode töötlemist. Alustame fotograafia algteadmistest ja kaamera seadistamisest ning katsume järk-järgult edasi liikuda. Tutvume erinevate fotograafia žanrite ja tehnikatega. Lisaks teooriale katsume kõike ka praktikas järele. Võimalusel võiks kaasa võtta oma kaamera ja sülearvuti, kuid vajadusel saab ka töötoa juhendajalt vastavat tehnikat laenata.
Madis on noor meediahuviline. Enim meeldib talle tegeleda videograafiaga, kuid saab ka pildistamisega toredalt hakkama. Madis on Plussmeedias kaasa löönud üle 3 aasta ning hetkel on juhtimas sealset foto- ja videotiimi. Madise tehtud töid saad näha siit: https://www.facebook.com/MKaskPhotography

MuusikaDaniel Reinaru ja Tero Ruotsala
Kui oled muusik, laulad või mängid pilli, siis see töötuba on just sulle. Lisaks koos musitseerimisele saad endale selgeks teha kuidas jõuab lauluhääl mikrofonist või kidra saund helipeast läbi kõlari kuulajani ja kuhu poole peab selleks puldil nuppe keerama. Võta kaasa oma pill (va. klaver, orel :) ) ning teeme koos mussi.
Juhendajad: Daniel Reinaru juhatab muusika õppetooli Tallinna Püha Johannese koolis, õpetab muusikat ja löökpille ning on laulukirjutaja ja produtsent Crux Media OÜs. Tero Ruotsala on misjonärina juba 8 aastat Eestis elanud ja keskendunud kristliku muusikatöö arendamisele Eesti kirikus.

ModerntantsValeria Januskevits
Valeria on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti erialal. Enne ülikooli 12 aastat tegelenud balletiga. Ülikoolis suunanud siiski põhirõhu kaasaegse tantsukeele arendamisele ning end täiendanud vahetusüliõpilasena Austrias ja Portugalis. Kogemused erinevate meistritega on põiminud liikumisse klassikat, põrandatehnikat ning akrobaatilisi elemente. Tegeleme ka laagri töötoas kaasaegse tantsu eri aspektidega ning enese proovile panekuga.

Käsitöö – Mirva Lappalainen
Kui sulle meeldib käsitööd ja meisterdamine, on see töötuba õige koht sinule. Laagri ajal võid keskenduda ühele suuremale või valmistada mitu väiksemad tööd. Töötuppa ootab sind Mirva Lappalainen, kellele igasuguste asjade ise tegemine pakub rõõmu uue õpimisest ning annab võimaluse keskenduda, rahuneda, mõtiskleda ja veeta aega sõprade ja Jumalaga.

Video – Mart Vares
Olen Mart Vares ja kutsun sind video töötuppa. Vahel võib jääda mulje, et filmi tegemine algab REC* nupuvajutusest, siiski tegelikkuses tuleb palju tööd enne hoopis ilma kaamerata ära teha. Kuidas valida võtteplatsi, milline peab olema valgus ja mis on kaadris oluline ning mis ebaoluline, neid asju peab märkama ja tähele panema. Laagri jooksul õpimegi millest saab alguse üks film, tutvume tehnikaga ja mis kõige parem- meisterdame ise kokku kaks lühifilmi.

Maksumus: 35 eur. (sisaldab elamist koolis, sööki, kõiki tunde) kuni 15 juulini registreerides ja ära makstes, hiljem 40 eur. Makse teha MTÜ Loov Impulss arvele SEB  EE611010220091910018 kirjutades juurde laagrisse tulija nimi.

Lisainfo: Joel Reinaru / telefon (+372) 56358329

Laagrit korraldavad: MTÜ Loov Impulss, EELK Misjonikeskus, EELK Keila Miikaeli kogudus.